Dagmar Havlová (65) v slzách: SMRT BLÍZKÉHO PŘÍTELE! A zase v ... Dagmar Havlová (65) v slzách: SMRT BLÍZKÉHO PŘÍTELE! A zase v ... (Ahaonline.cz)
Slzy spojené se smrtí opět prolévá Dagmar Havlová (65). Bývalá první dáma a herečka oplakává odchod Petra Weigla (†79), který patřil nejen k jejím režisérům, ale i nejbližším spolupracovníkům v nadaci, a hlavně byli důvěrní přátelé. Navíc zemřel ve ...
Zemřel režisér <b>Petr Weigl</b>, tvůrce Radúze a Mahuleny či Rusalky Zemřel režisér Petr Weigl, tvůrce Radúze a Mahuleny či Rusalky (iDNES.cz)
Petr Weigl patřil ve svém oboru ke světové špičce. Natáčel i pro německé stanice ARD a ZDF či pro britské televize BBC a Channel Four. Cenu festivalu Prix Italia dostal za Bludiště moci a za Romea a Julii, dvakrát byl rovněž nominován na americké ...
Zemřel režisér <b>Petr Weigl</b>, známý filmovými adaptacemi oper a ... Zemřel režisér Petr Weigl, známý filmovými adaptacemi oper a ... (Aktuálně.cz)
Praha - Ve věku 79 let zemřel režisér Petr Weigl, který byl známý filmovými adaptacemi oper a hudebních děl. Informoval o tom server iDnes.cz. Weigl, označovaný za mistra hudebních obrazů, je podepsán například pod filmem Radúz a Mahulena. Snímek s ...
Dagmar Havlová se zahalila do smutku: Zemřel její přítel! Ve stejný ... Dagmar Havlová se zahalila do smutku: Zemřel její přítel! Ve stejný ... (Blesk.cz)
... sociální síti po tom, co zjistila, že v neděli zemřel režisér řady hudebních filmů a děl. „Odešel za svou milovanou maminkou a sestrou můj a Vaškův blízký přítel, umělec a noblesní člověk, režisér Petr Weigl,“ oznámila herečka svým příznivcům na ...
Zemřel režisér <b>Petr Weigl</b> (†79). Na povel měl i Třísku s Vášáryovou Zemřel režisér Petr Weigl (†79). Na povel měl i Třísku s Vášáryovou (Blesk.cz)
Weigl se podílel na tvorbě hudebních filmů. Režíroval například drama Radúz a Mahulena (1970) s Magdou Vášáryovou a Janem Třískou. V roce 1977 vyšlo jím režírované filmové zpracování opery Rusalka. Celkem Weigl stojí za vznikem 46 filmových titulů.
iDNES,cz:Zemřel režisér <b>Petr Weigl</b>, známý adaptací oper iDNES,cz:Zemřel režisér Petr Weigl, známý adaptací oper (České noviny)
Praha - Ve věku 79 let zemřel režisér Petr Weigl, který byl známý filmovými adaptacemi oper a hudebních děl. Informoval o tom dnes server iDNES.cz. Weigl, označovaný za mistra hudebních obrazů, je podepsán například pod filmem Radúz a Mahulena.
Kolegové a přátelé se rozloučili s režisérem <b>Petrem</b> Weiglem Kolegové a přátelé se rozloučili s režisérem Petrem Weiglem (České noviny)
Petr Weigl se narodil 16. března 1939 v Brně. V roce 1961 dokončil studium na FAMU a po absolutoriu pracoval v Československé televizi, kde strávil 35 let. Pracoval ale také pro německé veřejnoprávní kanály ARD a ZDF a pro britskou BBC a Channel Four.
Zemřel režisér <b>Petr Weigl</b>. Tvůrce legendárního filmu Radúz a ... Zemřel režisér Petr Weigl. Tvůrce legendárního filmu Radúz a ... (denik.cz)
Ve věku 79 let zemřel režisér Petr Weigl. Informaci serveru iDnes.cz potvrdil mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk. Weigl se zasloužil o legendární díla české kinematografie. Je podepsán například pod filmem Radúz a Mahulena v hlavní roli s Magdou ...
Zemřel režisér <b>Petr Weigl</b>. Na filmové plátno přenesl operu Rusalka ... Zemřel režisér Petr Weigl. Na filmové plátno přenesl operu Rusalka ... (iRozhlas.cz)
Ve věku 79 let zemřel režisér hudebních filmů Petr Weigl. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk. Mezi nejznámější Weiglovy snímky patří hudební film Radúz a Mahulena s Magdou Vášáryovou a Janem Třískou nebo filmové ...
Zemřel režisér <b>Petr Weigl</b> známý adaptací dramatu Radúz a Mahulena Zemřel režisér Petr Weigl známý adaptací dramatu Radúz a Mahulena (Novinky.cz)
Weigl, označovaný za mistra hudebních obrazů, je podepsán například pod filmem Radúz a Mahulena. Snímek s Magdou Vášáryovou a Janem Třískou v hlavních rolích patří k legendám československé kinematografie. Weigl je považován za filmaře s ...
Zemřel režisér <b>Petr Weigl</b> známý adaptací opery Radúz a Mahulena Zemřel režisér Petr Weigl známý adaptací opery Radúz a Mahulena (Novinky.cz)
Weigl, označovaný za mistra hudebních obrazů, je podepsán například pod filmem Radúz a Mahulena. Snímek s Magdou Vášáryovou a Janem Třískou v hlavních rolích patří k legendám československé kinematografie. Weigl je považován za filmaře s ...